Terapi

Bu sitede size internet aracılığıyla online terapi imkanı sunuyorum. Böylelikle,

  • anonim kalmak isteyenler
  • yaşadığı çevrede uygun bir terapist bulamayanlar
  • iş ve özel yaşamın yoğunluğundan dolayı zaman sorunu yaşayanlar
  • düzenli randevulara uymakta zorluk çekenler
  • randevularını iş saatleri dışında almak isteyenler
  • psikolojik sorunlarından dolayı evlerini terk edemeyenler
  • hasta ve yatalak olanlar
  • psikoterapi yapıp yapmamak konusunda ikilemde olanlar

internet aracılığıyla psikoterapi imkanından faydalanabilecekler.

Her şeyin gün geçtikçe hızlandığı günümüzde, online terapi özellikle büyük şehir insanı için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Online terapiden faydalananların en büyük avantajı zaman kazanmaktır. Ofisinden ya da evinden çıkıp, büyük şehrin gürültülü ve zaman alıcı trafiğine maruz kalmak birçok kişi için terapiye başlamama ya da başlanılan terapiyi sürdürememe nedenidir. Ayrıca bazı insanlar terapinin anonim kalmasını tercih ederler ve böylelikle sorunları hakkında daha rahat konuşurlar.

Ancak psikoterapi ne kadar elzem bir yardım olsa da birçok insan bunu bir zayıflık olarak görmekte ve gerekli olsa da bu yardımı almamaktadır. Bu anlamda özellikle anonim kalmak isteyenler için online terapi bir imkan sağlamaktadır.

Ayrıca yaşadığı şehirde psikoterapist bulamayanlar, bedensel ya da ruhsal rahatsızlıklarından dolayı evini terk edemeyenler ve yaşadıkları yabancı ülkelerde anadilde psikoterapi yardımı alamayanlar için de online terapi ciddi bir açığı kapatmaktadır.

Online terapinin yaygınlaşmasıyla birlikte konuyla ilgili yüzlerce araştırma da yapıldı. Yapılan bu araştırmalar online terapi ile geleneksel ‘yüz yüze’ terapi arasında herhangi bir farkın olmadığını gösteriyor. Bundan dolayı İngiltere, Hollanda ve İsveç gibi ülkelerde online terapi sağlık sisteminin kaçınılmaz bir parçası haline gelmiş durumdadır.

Psikoz, şizofreni, borderline kişilik bozukluğu ve ağır depresyon gibi sorunlarda kişiler online terapiyi tercih etmemelidirler.

© Copyright 2020 - Zaza Yurtsever